29. nov 2009

Kontsertpidu peerutulepaistel

27. novembril toimus tore üritus koos Lähte naiskooriga Ülenurme gümnaasiumis. Pealkirjaks " Laulud ja liikumise peerutulepaistel".

Õhtu hakatuseks toimus laternate valmistamise töötuba, kus usinamad endale lillornamendiga klaaslaterna meisterdasid. Laternatega oli plaanis teha väike rongkäik hämaras Ülenurmes. Rongkäik saigi teoks, kuigi tugev tuul puhus paljudest laternatest tule ära, aga tikud ununesid maha. Väike värskendav jalutuskäik sai siiski tehtud.

Kell 19 algas kontsert koolimaja aulas. Publikut oli isegi täitsa arvestatavalt, ehk oma paarkümmend inimest. Esmalt laulis Lähte naiskoor ja seejärel Tarbatu. Tarbatule oli see esimene esinemine sellel hooajal ja see oli ka esimeseks esinemiseks paljudele meie koori uutele lauljatele. Suure osa kavast moodustasid võrukeelseid lood, osa eelmisest Uma Peost ja osa tulevasest. Lisaks veel veidi Tormise pulmalaule ja muud nipetnäpet. Vastuvõtt oli väga soe.

Enne Lähte kooriga koos esitatavat lõpulaulu "Kungla rahvas" tuli aga koori ette B. G. Forseliuse Seltsi esindaja Madis Linnamägi, kelle ülesandeks oli avada veidi kontserdi pealkirjas leiduvat peerutule teemat. Saime põgusalt teada, milliseid peergusid vanarahvas valmistas. Pikemalt aga peertuleteemal ei peatutud, vaid õpetatud härra mõte ja jutt jooksis omasoodu eesti kultuuriajaloo erinevaid radu. Ühtlasi tunnustas Forseliuse selts mõlemat koori eesti koorilaulu 200. aastapäeva medaliga.

Pärast ühist "Kungla rahvast" algas pidu. Rikkalik lauake kattis end võluväel. Kui esimene nälg kustutatud, algasid tantsud ja ringmängud ning laulud klaveri ümber. Pidu oli hoogne, lustakas ja pikk.

Rohkem pilte kontserdist ja peost saab vaadata siit.

1 kommentaar:

  1. Video kontserdist leiate aadressil:
    http://vimeo.com/8015264
    Tervitustega,
    Kaameramees

    VastaKustuta