27. juuli 2011

Kolm punkti hooajale

Tarbatu pani oma hooajale väga kauni punkti, õigemini kolm kaunist punkti esinemistega Tartus toimunud Euroopa suurimal rahvakunstifestivalil Europeade (20.-24. juuli 2011).

Andsime raelaval kolm kontserti Novgorodi festivali jaoks kokku pandud laulukavaga, mis koosnes peamiselt pulmade eel, ajal ja järel lauldud rahvalauludest, suurema osa neist seadnud Veljo Tormis.

Tarbatu esimene esinemine oli 20. juuli õhtul Eesti tervitusõhtul, kus astusime rohke publiku ees üles Kukerpillide "soojendusbändina". Publik jälgis meie esinemist huviga ja avaldas kiitust pika aplausiga. Järgmisel päeval toimunud ülesastumine läks sama toredasti. Üks kontserdikülastaja ütles lausa, et tal oli tunne, nagu oleks sattunud Nargen festivalile. Tore kompliment.

Vahepealsel kahel vabal päeval võttis Tarbatu vabalt - pesi puhtaks oma põrgupalavuses kantud Kodavere rahvariided, külastas hansapäevi või puhkas hoopis mõnel muul moel. Europeade lõpupäeval oli kogu koor taas jalul ja tegime oma viimase etteaste, mis ühtlasi oli ka viimane europeo kontsert raelaval. Ei jäänud Tarbatu eemale ka rongkäigust, kus tuletasime meelde kõik laulud, mis vähegi marsisammuga sobisid. Rühkisime koos peamiselt rahvatantsijatest koosneva seltskonnaga ja lakkamatu laulu saatel Vanemuise tänavalt lauluväljakule, tegime koori ühispildi ja läksime üksteisele kaunist suve soovides ka laiali. Kes Europeade lõppkontserti vaatama, kes omal moel suve nautima.

Head suve ka meie sõpradele! Kohtumiseni septembris!

Kirjutas Lilian

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar