2. jaan 2013

Spontaansed jõulud

Tarbatu otsustas sel aastal enne oma jõulupidu ehk verivorsti ja kingituste juurde asumist rõõmustada veidi ka linnarahvast mõne spontaanse esinemisega. Et aga sellistel esinemistel ei pruugi sõnad ja mõnikord viiski meelde tulla, tegime ikka veidi proovi ka. Esinemispäevaks valisime "spontaanselt" 27. detsembri, et rahval oleksid kaubanduslikud jõulud juba selja taga ja veidi aega ka kultuuri nautida. Ilmaga meil ei vedanud, sest ilusast külmast ja kargest talveilmast oli saanud vihmane ja libe talveilm. Õnneks oli linn ikka veel jõuluehteis ja väikese pingutamise peale tuli jõulutunne ka. Esinesime kolmes "juhuslikult" valitud kohas: raekoja platsi kuuse lähistel, kaubamaja juures ja Tasku keskuses Rimi poe juures. Isegi kuulajaid kogunes mõnijagu ja inimestel oli eriti toidupoe kassast tulles meie laulu kuuldes rõõmsad näod ees.
Laulud lauldud, suundusime aga Hansatalli oma jõulupeole, kus meid ootas  - oh üllatust! - jõulupraad verivorsti ja hapukapsaga. Kõhud head praadi täis pargitud, tuli järgmine üllatus - jõuluvana. Punase kuue ja valge habemega ja nagu ikka, veidi tuttavliku häälega. Aga mis seal imestada, kui ta igal aastal käib, siis jääbki ju meelde. Jõuluvana ei pidanud inimestelt luuletuste lunimisega väga pingutama, sest sopranirühmal, kes kogu pidu korraldas, oli süsteem juba enne välja töötatud. Et ikka kõik oleks kontrolli all, ka jõuluvana.

Kuna just lõppesid Eesti filmi 100. aastapäeva pidustused, otsustas sopran, et jõuluvanalt saab paki lunastada vaid siis, kui laulda ette mõni tuntud filmilaul. Nõnda sai väikeste ansamblitena ette lauldud tuntud laule paljudest Eesti kultusfilmidest. Pakid aga leidsid oma õnnelikud omanikud. Jõuluvanal oli arvepidamine korras, keegi ei jäänud pakist ilma ja üle ei jäänud ka midagi. Tahtsime jõuluvana ka enda peole kaasata, aga millegipärast haaras ta oma punase tühja koti ja tormas minema. Ju ootas järgmine töö.
Pidu aga jätkus mõnusa olemise, kingituste krabina, laulumängu ja kringli saatel. Õhtu lõpetuseks saime dirigendilt ka täpsemaid juhiseid eesootavaks tihedaks poolaastaks. Juba 5. jaanuaril ootab meid esimene laululaager, 18. jaanuaril kontsert raekoja saalis ja veebruari alguses "Tuljaku" võistulaulmine.

Fotod ka: http://www.flickr.com/tarbatu
Seniks aga head uut aastat ja uute kohtumisteni!

Juhtunut meenutas Lilian


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar