10. nov 2013

Tarbatu käis Taanis


Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest Tarbatu jõulupeost, kui Merike ja Torben Tarbatu koorile kärbse kõrva panid ja meid Aalborgi Sangtuse koorile külla kutsusid. Alguses oli kõik selline ebamäärane ja udune, kuid kevade, suve ja sügise jooksul toimus mõningane kristalliseerumine ja oktoobri teises pooles sai sõit teoks.
 
Nädalake Taani-reisi. Bussi ja laeva ja teise laevaga ja siis pikalt bussiga, bussiga, bussiga. Ilmselt oli pikk bussisõit üle riike ja rahvaid ühendavate sildade üks suuremaid selle sõiduga seotud hirme. Kuid ootamatult ilmnes (või mis ootamatult siin ikka, teada värk ju), et kui seltskond on meeldiv ja rõõmsameelne, on ka pea 15-tunnine bussisõit üksainus lust ja lillepidu.
 
Kohapealne programm oli super. Sõitsime ringi mööda Jüütimaad, käisime Taani põhjapoolseimas punktis, kus kaks suurt väina teineteist hammustavad, väiksemates Põhja-Taani linnades. Põhjalikumat tutvusime Aalborgiga, sealse ülikooli ja uue, alles ehitusjärgus muusika- ja kultuurikeskusega ning selle vapustava džässmuusika koguga. Vanalinnaga tutvumine toimus meeliülendava õllejalutuskäigu abil, mis oli omalaadne kombinatsioon linnaorienteerumisest ja kohalike õllede degusteerimisest. Kõik möödus suuremate kadudeta, kõik jõudsid retkelt tagasi, leidsid bussi üles, tuju püsis ülev, meri püsis põlvini.
 
 Viimasel Taani-päeval andsime koos Aalborgi Sangtus-kooriga kontserdi Aalborgi Utzoni keskuses. Tarbatu kava koosnes suuremalt jaolt rahvalaulude töötlustest, eeskätt Tormise loomingust. Sangtus on noore energilise dirigendi käe all tegutsev harrastuskoor, kelle repertuaar on nö seinast seina – klassikalistest kooripaladest kuni kaasaegse muusika töötlusteni.

Kontserdi järel toimus kahe koori osalusel meeleolukas ühispidu. Löödi laulu ja mängiti pilli. Sõin ja jõin seal minagi, suhu ei saand midagi.
 
Ja siis saabus buss ja viis meid pikale tagasiteele. Ees ootasid Rootsi ja ülemeresõit. Päev pärast Tarbatu lahkumist möllas kogu Põhja-Euroopas viimaste aastate tugevaim sügistorm. Meenus, kuidas paari aasta eest suutis Tarbatu oma laululaagriga esile manada Eesti viimaste aegade tugevaima tormi, mis langetas puid ja viis kirikutelt tornikatteid… Hm, äkki me oleme Tormisega siiski pisut liialdanud?…

Rohkem pilte: http://flickr.com/tarbatu  
 
21.-27. oktoobril 2013 toimunud reisi meenutas Ülo

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar