1. juuli 2014

Tartu laulupidu ja ettevalmistused suureks peoks

Kuna laulupidude ettevalmistused on võtnud kogu Tarbatu aja- ja jõuvarud, siis on jäänud blogi veidikeseks unarusse. Aga tähtis teadaanne on see, et Tarbatu sai laulupeo mõlemale kontserdile - nii valikkooride kontserdile laupäeval kui ka põhipeole pühapäeval. Selleks tuli teha ohtralt proove, käia korduvalt üldproovides - kord ebaõnnestudes, siis jälle õnnestudes. Kõik need pingutused tasusid end aga kuhjaga.

Tihe prooviperiood sai kena punkti Tartu laulupeoga 7. juunil 2014 Tartu lauluväljakul. Peo nimeks "Enne ja nüüd" ja pühendatud oli see helilooja ja koorijuhi Miina Härma 150. sünniaastapäevale.

Nagu ikka koosnes peopäev hommikusest pikast proovist, rongkäigust ja peost endast. Pidu oli ilus, laulud olid selged ja eriti tore oli laupeopuldis näha meie enda armast dirigenti Laurit. Kui pikk pidu koos kõikide laulude, tantsude, kõnede ja tammepärgadega peetud, suundusime järelpeole, kus koos kõik Lauri koorid. Järgnesid rahvalikud laulud ja grillipidu. Selline ilus eelsoojendus suurele laulupeole, kuhu suundume juba õige pea.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar