27. dets 2014

Advendikontsert

20. detsembril toimus Jaani kirikus advendikontsert, kus esinesime koos Vanemuise sümfooniaorkestri, solistide Karmen Puisi ja Simo Breedega ning Eesti Maaülikooli Meeskooriga Gaudeamus ja Tartu Rahvaülikooli segakooriga. Kontserti dirigeeris Endel Nõgene, aga kooridele õpetas kava selgeks Lauri Breede. Muuhulgas tegi Lauri ka paljud kooriseaded.

Kontserdiks valmistusime suure põhjalikkusega, lisaks tavaproovidele toimus terve rida lisaproove, küll peadirigendi, küll solistide, küll orkestriga. 20. detsembri hommikul Jaani kirikus proovi tehes oli juba üsna kindel tunne. Kontserdi ajaks kogunes Jaani kirikusse väga suur rahvahulk. Kontsert oli ilus ja jõululik, rahvaski jäi rahule, ega muidu poleks ju lisalugu küsitud ja lõpuks isegi püsti tõustud. Eks palju abi oli kooridele ka Laurist, kes esireas vaikselt nii mõnigi kord märku andis, et on aeg alustada. Pole ju meie kooridel nii väga suurt kogemust sümfooniaorkestriga esinemisel, kus dirigent peab rohkem tegelema orkestri koosmänguga ja jõuab vähem koorile tähelepanu osutada.

Lauri hilisem tagasiside meile oli vägagi soojendav: "Meie jõuluprojekt oli vägev. Saime väga korraliku kontserdi, mis jääb pikaks ajaks meie tippürituseks. Laulsime hästi ja oli kuulda, nii nagu seda Tartu Jaani kiriku akustika võimaldab. Saime palju kiitvaid hinnanguid."

Pärast kontserti suundusime Hansatalli, kus Tartu Rahvaülikooli segakoori eestvedamisel oli kaetud lauad, mängis bänd ja jagati kingitusi. Selline jõuluhõnguline aastalõpp meie kooridele.Märkis üles Lilian

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar