13. veebr 2015

Tuljakul käidud

7. veebruaril osalesime Tuljaku võistulaulmisel Miina Härma Gümnaasiumis. Sellele eelnes tõeline proovide ja laululaagrite maraton. Tuljaku eel-eelõhtul käisime Maaülikooli meeskoorile Gaudeamus ette laulmas, et panna end proovile publiku ees. Meeskoor oli küll märksa leebem kui Tuljaku žürii ja punkte nad ka ei andnud. Ega me ei küsinud ka.

Tuljaku hommikul tegime veel proovi Tiigi Seltsimajas ja veidi pärast keskpäeva astusime Härma kooli püünele.
Meie enda arvates läks päris kenasti. Žürii andis Tarbatule kokku 411 punkti (keskmine punktisumma 82,2) ja maandusime oma kategoorias arvestatavale 5. kohale. Kokku võistles C-kategoorias 12 koori. Neljandast kohast jäid meid lahutama vaid kaks õnnetut punkti. Kuna kaks aastat tagasi tulime võistluselt tagasi teise kohaga, siis eks ootused olid nüüd pisut kõrgemad. Aga aastad pole vennad ja konkurents oli ka üpris tugev. Huvitaval kombel saime kaks aasta tagasi oma 2. koha eest palju väiksema keskmise punktisumma kui sel aastal - siis oli see 78,6 punkti. Kuna aga žürii oli teine, siis päris võrdlusesse neid punkte asetada ei saa. Kokkuvõttes oleme rõõmsad ja rahul, sest tegime palju tööd ja arenesime mühinal.

Tsiteerin ka meie koorivanemat Heinot: "Minule meie esitus meeldis! Meeldis kava ja see võimas energialaks, mis me sellelt esinemiselt saime. Siinkohal suur-suur tänu Laurile, kes suutis meie energiad kokku siduda ja pani meid koos hingama!" Siin on kõik meie mõtted ja tunded kenasti kokku võetud.

Kava oli meil selline:
  • M. Lüdig "Kiigelaul"
  • M. Saar "Karjapoiss"
  • T. Vettik "Nokturn"
  • Veljo Tormise seatud kaks eesti rahvalaulu: "Ära-tuia" ja "Äm-piu-piu pilli"


Võttis kokku: Lilian

1 kommentaar: