1. sept 2016

Vaba rahva laulu kontsert


Vaba rahva laulu kontsert toimus 20. augustil 2016 algselt jutuks olnud Tallinna lauluväljaku asemel Keila lauluväljakul. Kohale jõudes tundus, et pidu tuleb väga väikesearvuline, sest koorilauljaid oli proovis vähe ja isegi ühtegi söögi-joogiputkat ei olnud püstitatud. Viskasime omavahel nalja, mida nii vähestel lauljatel Tallinna lauluväljakul üldse teha oleks olnud.

Proovi tehes selgus, et see-eest on solistidest esinejaid palju - Ott Lepland, Alen Veziko, Mart Müürsepp, Gerli Padar, Boris Lehtlaan, paar ooperilauljat, perebänd Saaremaalt ja mõned kohalikud lapsed. Lauljaid ja  laule saatis Urmas Lattikase ansambel ja õhtut juhtis Veiko Täär.

Kontserdi alguseks oli Keila lauluväljak rahvast täis, olid olemas müügiputkad, platsil lõid väikesed lapsed laulu saatel tantsu. Mida hämaramaks õhtul läks, seda rohkem kogunes täiskasvanuid platsile ja tekkis selline ülev üheskoos olemise tunne. Kõik laulsid kaasa, lipud lehvisid. Kontserdi lõpuks olime väga rahul: ilm oli ilus, isamaalised laulud, õhtujuht, esinejad ning Lauri ainsa dirigendina lausa suurepärased.Meenutas Marika K

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar