8. veebr 2011

386 punkti!

Tarbatul on konkursil käidud ja tuldud sealt tagasi 386 punktiga ehk hinnalise kuuenda kohaga, mis saavutati 19 C-kategooria segakoori tihedas rebimises. Tarbatu on igati rahul ja uhke oma koha üle. Liiatigi jäi meid viiendast kohast eraldama vaid üks õnnetu punkt. Kui nüüd mõni dopinguskandaal ei lahvata, on meil kindel kuues koht, mida järgmisel konkursil 2013. aastal võiks proovida ületada.

Konkursile Miina Härma gümnaasiumis kogunesime juba varahommikul - nädalavahetuse kell 9 on ju nagu varahommik - ja alustasime häälte lahtilaulmise ja saaliprooviga. Õnneks saime ka oma konkursiesinemise üsna alguses ära teha ja närvitsemiseks aega ei jäänudki. Ega selleks ei olnudki põhjust, sest Lauri tegi meiega rohkem kui kuu aega väga põhjalikku eeltööd, püüdis meid igati häälestada ja timmida. Nii tundsime end laval üsna julgelt ja andsime endast kõik. Lauri ütles ka hiljem, et esinesime parimal Tarbatu tasemel. Fotol üritab Aare siiski ka "Tuljaku" tantsuversiooni harjutada.

Tarbatu kava
V. Tormis, M. Körber "Vaikne, kena kohakene"
V. Tormis, K. Ruut "Kord mõtetes istus"
K. A. Hermann "Isamaa mälestus" (kohustuslik pala - teate küll, sõnad algavad "Isamaa ilu hoieldes, vaenlase vastu võideldes...")
V. Tormis, Fr. Kuhlbars "Teele, teele, kurekesed"
V. Tormis, Eesti rhvl (Tõstamaa) "Millal saame sinna maale" tsüklist "17 Eesti pulmalaulu"
V. Tormis, Eesti rhvl (Kodavere) "Lemmkibu" tsüklist "17 Eesti pulmalaulu"

Kui kava esitatud, jäid lauluhuvilised tarbatulased teisi koore kuulama ja muude huvidega tarbatulased lahkusid igasse ilmakaarde laiali, et juba varajasel pärastlõunal Jaani kirikusse proovile koguneda. Põhjuseks see, et võistulaulmisele lisaks toimusid mitmetes Tartu kirikutes ja kontserdipaikades koorimuusikakontserdid ning Tarbatul oli au koos C-kategooria teise koha saavutanud ERRi segakoori, D-kategooria võidukoori Miina Härma gümnaasiumi segakoori ja Keila segakooriga Jaani kirikus muusikahuvilisi rõõmustada. Küllap olime selleks ajaks kaotanud igasuguse kontsentreerituse, sest esinemine kukkus üsna haledalt välja. Õnneks žürii seda ei kuulnud ja jäägugi see omade vahele:)

Kuna konkursitulemusi ei olnud lootust enne pühapäeva teada saada, otsustas Tarbatu vaba aega sisustada ühe peoga Baeri majas Veski tänaval. Imelik oleks seda 5. veebruaril toimunud pidu just jõulupeoks nimetada, aga kiire proovigraafiku tõttu ära jäänud jõulupeo asemel see toimus küll. Nimetagem seda siis uusaastapeoks, sest just äsja oli ju alanud jäneseaasta. Olgu kuidas on selle nimega, aga rõõm koosolemisest oli täiesti olemas.

Peo ametlikus pooles kinkisime Laurile kosutuseks tervise stardipaki mee, küüslaugu, sidruni ja ingveriga ning laulsime viis korda järjest Tarbatu sünnipäevalaulu viiele veebruarikuu sünnipäevalapsele. Üritusel oli ka hariv külg – nimelt andis ühe meie raudvara ja pikaaegse Eesti Looduse töötaja Antsu lahke abikaasa meile väikse ülevaate Baeri maja ajaloost. Kui konkursil me "Tuljakut" ei laulnud, siis õhtul tegime selle ära küll. Fotol püüab Marju ikka veel "Tuljaku" tantsuversiooni harjutada.

Nüüd siis üritab Tarbatu oma konkursilkäigust üle saada ja asub peagi juba uusi vägitükke korda saatma. Aga sellest edaspidi.

NB! Kooridele lubas austet žürii ka oma kommentaarid saata. Kui leiame sealt midagi sellist, mida meie heade sõpradega jagada, siis anname siin blogis sellest teada.

NB! Fotod konkursieelsest ootusest ja kontserdijärgsest peost asuvad siin. Esinemispilte loodame lisada peagi.

Üles tähendanud Lilian

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar